Zapraszamy na Dożynki Gminne w Łagiewnikach 2 września🌻🌾

Tradycją w naszej Gminie jest organizacja Dożynek Gminnych, które przygotowywane są z myślą o podziękowaniu rolnikom i mieszkańcom wsi za pracę, dzięki której możliwe było owocne zebranie plonów.
To czas kiedy Wójt Gminy Łagiewniki, Jarosław Tyniec, dziękuje Rolnikom za ich pracę oraz plony ziemi, a Rolnicy świętują zakończenie żniw w gminie Łagiewniki.
Organizatorami i gospodarzami uroczystości są Wójt Gminy Łagiewniki, Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu oraz sołectwa gminne. Nasze zabezpieczenie medyczne będą stanowili strażacy z OSP Jaźwina, a nad zabezpieczeniem porządku w czasie trwania uroczystości będzie czuwać Spółdzielnia Usługowa „ODRA”.
Część oficjalna rozpocznie się korowodem dożynkowym, który uroczyście przejdzie z kościoła pw. św. Józefa ulicami Nadrzeczną i Łowiecką w stronę sceny koncertowej „Muszelka” przy Tamie w Łagiewnikach. Korowód poprowadzi radny Gminy Łagiewniki Waldemar Tokarski na zabytkowym traktorze Zetor ze swojego Mini Muzeum Rolnictwa w Sieniawce.
Tradycją Święta Plonów jest również konkurs na wieniec dożynkowy, który przygotowują sołectwa oraz cieszący się dużym powodzeniem i pozytywną rywalizacją konkurs dojenia krowy.
Strefę gastronomiczną ze swoimi przysmakami zapewnią nam Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Łagiewniki, sołectwa oraz stowarzyszenia. I w związku z tym już dzisiaj zapraszamy na pyszne jedzonko własnej produkcji: placki ziemniaczane, pierogi, frytki, grochówkę, hot-dogi, gyros, pop-corn, watę cukrową, tosty gofry, ciasto, kawę mrożoną, lemoniadę, bigos, gołąbki, zupę gulaszową, lody, herbatę Bubble Tea oraz chipstix.
Zapewniona będzie strefa zabawowa, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci i młodzieży, kucyki, quady, eurobungee i wiele innych ciekawych atrakcji.
„Muzyczna” wokalno-taneczna rozrywka rozpocznie się od godziny 16.00 i będzie podzielona na trzy bloki artystyczne:
1. Scena dla wszystkich „Występ lokalnych talentów”- prosimy o wcześniejsze zapisy w GOKBiS do 25 sierpnia, lub pod numerem tel. 74 64 69 381
2. Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”
3. Gwiazda wieczoru CLEO
A na zakończenie zabawa taneczna pod gwiazdami.
Serdecznie zapraszamy!
dożynki 2023 zaproszenie