Udział w projekcie „Walizka pełna książek” realizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu

walizka pełna książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Łagiewnikach bierze udział w XIX edycji „Walizka pełna książek”

W tym roku odwiedzi nas autorka Joanna Wachowiak, a spotkanie odbędzie się 20.10.2023 o godz. 8.30 w filii bibliotecznej w Olesznej

Joanna Wachowiak  jest doktorem nauk humanistycznych, wykładowczynią uniwersytecką,  autorką książek, opowiadań i scenariuszy filmów animowanych.

Debiutowała w 2013 roku zbiorem krótkich opowiadań „Opowiastki dla małych uszu”. W roku 2014 „Kot kameleon” z ilustracjami Emilii Dziubak przyniósł jej nominację do literackiej nagrody Książka Roku IBBY. Rok później „Historyjki dla małych uszu” zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł „Najlepszej książki na wiosnę” w kategorii utworów dla najmłodszych.

Projekt “Walizka pełna książek” dofinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego, a patronatem honorowym objął go Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Partnerami w organizacji wszystkich spotkań są Akapit-press, Wydawnictwo Literatura oraz Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY .