Zapraszamy na Do偶ynki Gminne w 艁agiewnikach 2 wrze艣nia馃尰馃尵

Tradycj膮 w naszej Gminie jest organizacja Do偶ynek Gminnych, kt贸re przygotowywane s膮 z my艣l膮 o podzi臋kowaniu rolnikom i mieszka艅com wsi za prac臋, dzi臋ki kt贸rej mo偶liwe by艂o owocne zebranie plon贸w.
To czas kiedy W贸jt Gminy 艁agiewniki, Jaros艂aw Tyniec, dzi臋kuje Rolnikom za ich prac臋 oraz plony ziemi, a Rolnicy 艣wi臋tuj膮 zako艅czenie 偶niw w gminie 艁agiewniki.
Organizatorami i gospodarzami uroczysto艣ci s膮 W贸jt Gminy 艁agiewniki, Gminny O艣rodek Kultury, Bibliotek i Sportu oraz so艂ectwa gminne. Nasze zabezpieczenie medyczne b臋d膮 stanowili stra偶acy z OSP Ja藕wina, a nad zabezpieczeniem porz膮dku w czasie trwania uroczysto艣ci b臋dzie czuwa膰 Sp贸艂dzielnia Us艂ugowa 鈥濷DRA鈥.
Cz臋艣膰 oficjalna rozpocznie si臋 korowodem do偶ynkowym, kt贸ry uroczy艣cie przejdzie z ko艣cio艂a pw. 艣w. J贸zefa ulicami Nadrzeczn膮 i 艁owieck膮 w stron臋 sceny koncertowej 鈥濵uszelka鈥 przy Tamie w 艁agiewnikach. Korow贸d poprowadzi radny Gminy 艁agiewniki Waldemar Tokarski na zabytkowym traktorze Zetor ze swojego Mini Muzeum Rolnictwa w Sieniawce.
Tradycj膮 艢wi臋ta Plon贸w jest r贸wnie偶 konkurs na wieniec do偶ynkowy, kt贸ry przygotowuj膮 so艂ectwa oraz ciesz膮cy si臋 du偶ym powodzeniem i pozytywn膮 rywalizacj膮 konkurs dojenia krowy.
Stref臋 gastronomiczn膮 ze swoimi przysmakami zapewni膮 nam Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z gminy 艁agiewniki, so艂ectwa oraz stowarzyszenia. I w zwi膮zku z tym ju偶 dzisiaj zapraszamy na pyszne jedzonko w艂asnej produkcji: placki ziemniaczane, pierogi, frytki, groch贸wk臋, hot-dogi, gyros, pop-corn, wat臋 cukrow膮, tosty gofry, ciasto, kaw臋 mro偶on膮, lemoniad臋, bigos, go艂膮bki, zup臋 gulaszow膮, lody, herbat臋 Bubble Tea oraz chipstix.
Zapewniona b臋dzie strefa zabawowa, a w niej dmuchane zamki i zje偶d偶alnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci i m艂odzie偶y, kucyki, quady, eurobungee i wiele innych ciekawych atrakcji.
鈥濵uzyczna鈥 wokalno-taneczna rozrywka rozpocznie si臋 od godziny 16.00 i b臋dzie podzielona na trzy bloki artystyczne:
1. Scena dla wszystkich 鈥濿yst臋p lokalnych talent贸w鈥- prosimy o wcze艣niejsze zapisy w GOKBiS do 25 sierpnia, lub pod numerem tel. 74 64 69 381
2. Wyst臋p Zespo艂u Pie艣ni i Ta艅ca 鈥濲ubilat鈥
3. Gwiazda wieczoru CLEO
A na zako艅czenie zabawa taneczna pod gwiazdami.
Serdecznie zapraszamy!
do偶ynki 2023 zaproszenie