II WYSTAWA PS脫W NIEKONIECZNIE RASOWYCH馃悤

26 maja odby艂a si臋 II Wystawa Ps贸w Niekoniecznie Rasowych zorganizowana przez Gminny O艣rodek Kultury, Bibliotek i Sportu w 艁agiewnikach, kt贸ra zgromadzi艂a 22 zawodnik贸w, ps贸w wraz z w艂a艣cicielami oraz mi艂o艣nik贸w czworonog贸w.
Ka偶dy uczestnicz膮cy w wystawie pies zosta艂 poddany ocenie jury, kt贸r膮 tworzy艂a publiczno艣膰. Ocenie poddano: wygl膮d, kondycja fizyczna i psychiczna, charakter psa oraz temperament i relacje psa z w艂a艣cicielem. Ka偶dy uczestnik otrzyma艂 pami膮tkowy medal oraz psie upominki ufundowane przez firm臋 Beyers Deli Nature Klaubex dystrybutora belgijskiej firmy 鈥濨EDUCO NV-BEYERS鈥 鈥 producenta karmy dla zwierz膮t .鈥濽lubie艅cem Publiczno艣ci鈥 zosta艂a Foxi, kt贸rej w艂a艣cicielk膮 jest pani Dominika Z膮bek.
Impreza odby艂a si臋 we wsp贸艂pracy z Arka-Vet z 艁agiewnik, Abby-dog dogoterapia Justyna Czop, Komend膮 Powiatow膮 Policji w Dzier偶oniowie, firm膮 Klaubex, Schroniskiem Ps贸w w Gilowie oraz z wolontariuszami ze Szko艂a Podstawowa im. Jana Paw艂a II w 艁agiewnikach.
Atrakcj膮 imprezy by艂a wizyta policyjnego psa tropi膮cego, kt贸ry wabi si臋 Pinio, o kt贸rym jego przewodnik, pan Leszek wraz ze starszym aspirantem Wojciechem Kosko przekazali nam kilka bardzo wa偶nych i istotnych informacji, m.in. w jaki spos贸b policjantom w pracy pomaga pies tropi膮cy jak r贸wnie偶 o profilaktyce dotycz膮cej zagro偶e艅 zwi膮zanych z za偶ywaniem i posiadaniem narkotyk贸w.
Pokaz pierwszej pomocy medycznej dla naszych pupili zaprezentowa艂a pani Marcelina, technik weterynarii z Arka-Vet, gabinetu weterynaryjnego z 艁agiewnik. Podczas trwania wystawy mo偶na te偶 by艂o skorzysta膰 z porad behawiorysty-wolontariusza ze Schroniska w Gilowie.
W czasie samej wystawy nie zapomniano te偶 o najm艂odszych, dla kt贸rych przygotowane by艂y animacje. Dodatkow膮 atrakcj膮 by艂y odwiedziny Psiego Patrolu i innych znanych bajkowych piesk贸w przywitanych z wielk膮 rado艣ci膮 przez najm艂odszych.
Mimo du偶ej konkurencji podczas spotkania panowa艂a przyjazna i mi艂a atmosfera. G艂o艣ne szczekanie 艣wiadczy艂o o tym, 偶e psy si臋 zaprzyja藕ni艂y mimo rywalizacji w konkursie o tytu艂 鈥 Ulubie艅ca publiczno艣ci鈥. W艂a艣ciciele czworonog贸w mieli okazj臋 wymienia膰 si臋 swoimi do艣wiadczeniami i spostrze偶eniami.
Dzi臋kujemy wszystkim, kt贸rzy zaanga偶owali si臋 w realizacj臋 tego wydarzenia. A w szczeg贸lno艣ci firmie Klaubex – dystrybutorowi belgijskiej firmy „BEDUCO NV-BEYERS鈥 za ufundowane nagrody w postaci suchej karmy. Podzi臋kowania za wielkie zaanga偶owanie sk艂adamy r贸wnie偶 Komendzie Powiatowej w Dzier偶oniowie oraz wolontariuszom ze Szko艂y Podstawowej w 艁agiewnikach.
Wielkie podzi臋kowania kierujemy r贸wnie偶 dla Pa艅 z Ko艂o Gospody艅 Wiejskich w 艁agiewnikach za przygotowanie stoiska gastronomicznego.
GRATULUJEMY PANI DOMINICE I FOXI馃憦 DO ZOBACZENIA ZA ROK馃榾馃悎馃Ξ