Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łagiewnikach

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 zdefiniowane zostało zadanie „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Jego celem jest uatrakcyjnienie oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek oraz multimediów.

Z przyjemnością informujemy, że w ramach wyżej wymienionego zadania Gminna Biblioteka Publiczna w Łagiewnikach otrzymała dofinansowanie w wysokości 7 000,00 złotych. Zakup będzie dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Realizując założenia programu już niebawem w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Łagiewnikach oraz filiach: Olesznej, Jaźwinie i Sieniawce pojawią się nowe książki oraz audiobooki.