amiędzywierszami - Gokbis 2021

Refleksje przy robieniu pierogów

Gokbis 2021
Opublikowane według gokbis w blog · 9 Wrzesień 2021
Piękna słoneczna środa, może to jeden z ostatnich ,takich dni tego lata. Właśnie skończyłam tworzyć plakat zachęcający mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „ Sprzątanie świata” i bardzo się ucieszyłam, że dziś mogę zamknąć wcześniej bibliotekę. Skorzystam jeszcze z pięknej pogody i popracuję w ogrodzie. Pozamykałam bibliotekę i wyszłam na zewnątrz i „ Mój Boże”, owionął mnie przeokropny swąd palonego plastiku. Chyba wrócę w swoje inteligentne towarzystwo, do swoich książek – pomyślałam. Ktoś w moim sąsiedztwie po raz kolejny zapalił, podobno tylko suche gałęzie a w nich ukryte pojemniki po jogurtach, zużyte pampersy czy chociażby przymałe buciki swoich wnuków, które przecież bardzo kochamy. Tylko czy na pewno ? Czy zastanawiamy się postępując tak nierozważnie wręcz głupio, fundując sobie i swoim wnukom choroby, o których nie będę pisać , bo wszak nie jestem lekarzem.  Kochani to już nie są żarty. Czas zacząć myśleć o naszej „ Matce Ziemi” i zmienić nasze złe nawyki. Pomyślmy o naszych wnukach, które kochamy nad życie o losie ludzi, zamieszkujących Ziemię i już od dziś zacznijmy działać. Każdy z nas może to zrobić już 18 września i wziąć udział w akcji : Sprzątanie świata”, którą w naszej gminie zainicjował ZUK Łagiewniki. A do tych, którzy palą śmieci , mam prośbę , nie pal, wyrzuć a my to posprzątamy.